Eastside and Seattle United Jamboree - August 19th and 20th

 

Field Location - Please note Saturday's games are at Preston/Sunday's games are in Seattle

Saturday -   Preston Park - 30634 SE 87th Pl, Preston, 98027

Sunday -     Genesse Park - 4316 S. Genesee St., Seattle, 98118

 

Arrival time - Please arrive 1/2 hour before game time

 

UNIFORM

Saturday - wear  Maroon shirt/White shorts/Maroon socks, bring blue jersey

Sunday - wear    Blue shirt /White shorts​/White socks, bring Maroon jersey

 

Boys 09/U9 - Maroon -Coach Mike

Roster - Kaleb Smajlovic, Jack Tyler, David Hernandez,Yandel Cruz, Tomio Yap,Tyler Ellis, Kobe Reese, Colby Shibale, London Ayala

Saturday Games -  11 am, field 2A          and       3 pm, field 2A

Sunday Games -     11 am, field 2C         and        2 pm, field 2C

 


Boys 09/U9 - Blue Coach Mike

Roster-   Oliver Bitner, Jayden Aben, Carter Smith, Bennett Nguyen, Eric Aguilar, Lincoln Stromberg, Daniel Bradshaw, Van Turner

Saturday Game - 2 pm, field 1B

Sunday Games - 12, field 2A       and      3pm, field 2B

 


Boys 10/11   U8 - Maroon -  Coach Joe/Eugene

Roster - Maddox Poublon, Daniel Buezo, Rylan Morris, Kenan Smajlovic, Ruhaan Ganguly

Saturday Games -  10 am, field 2B       and       1 pm, field 2A

Sunday games - 10 am, field 1D          and         1pm, field 1C

 


Boys 10/11  U8 Blue- Coach Joe/Eugene/Leoul

Roster-  Stefan Warren-Smith, Henry Aguilar, Brendan Keane, Ruben- Jesus-Perez, Thiago Siguenza

Saturday Games - 9 am - field 2B    and    11 am, field 2A

Sunday Games - 9 am, field 1C       and     11 am, field 1C

 


Boys 10/11   U8 White Coach Leoul

Roster - Rowan Hansen, Kaipo Cabudol, Deven Smith, Braylon Bennett, Zachary Prosser, Jedidiah Rebollo

Saturday games - 12 pm, field 1B             and             2 pm, field 1B

Sunday games -   10 am. field 1C             and           12 pm, field 1B

 

 


Boys 10/U8 - Gold-   Coach Leoul/Randy

Roster -  Ronald Rivera, Ekam Grewal, Carlos Montenegro, Connor Patton, Roman Ayala, Cole Starkey

Saturday Games - 10 am. field 1B           and          1 pm, field 1A

Sunday Games -  10 am, field 1C            and             12pm, field 1C

 


Girls U9 - Maroon - Coach Liz

Roster - Madelyn Baxter, Charlie Schaefer, Kaia Spencer, Ellia Carter, Elle Jones, Claire Dortch, Aarlyn Lopez, Sofia Borsi, Ava Valentine, Kiera Meeks

Saturday Games -  12pm, field 1B       and         2 pm, field 1A

Sunday Games - ​   1 pm, field 2B        and          3pm, field  2A

 

 


Girls U8 -  Coach Michelle

Roster - Athena Kateros, Giselle De Dios, Regan Burke, Emily Meeks, Zaynab

Saturday Games -     9 am, field 1B    and      12 pm, field 1A

Sunday Games -    9 am, field 1A       and        11am, field 1A

 

 


 

 

KCYS
Logo 2
Logo 3
Logo-1
US Soccer Development Academy
grtysa
skcrsa